eBay a prokrastinace – téma klauzurní práce.

V uplynulém semestru jsem se zabýval “záznamem” utrácení času posedáváním před monitorem notebooku s otevřeným inzertním serverem a ověřováním, zda někdo z kolegů muzikantů náhodou neprodává nějaký (můj už asi pětasedmdesátý) buben nebo jinou podobnou “nutnost” z kategorie – musíš mít.

Již několik let se tímto plýtváním času intenzivně zabývám a pořizuji si printscreeny nejroztodivnějších fotografií bubenického náčiní v bizarních, často domácích prostředích obýváků, kuchyní a předzahrádek. Začal jsem se na věc dívat čistě vizuálně a našel v záznamech té banality zalíbení, podivnou poetiku a estetiku nechtěně ušmudlané prezentace předmětu k prodeji. Je to lehce schizofrenní činnost, často se přistihnu v tom pocitu, že vlastně nevím, jak se na inzerát zrovna dívám, jestli jen “chytám lelky” se záminkou potřeby nákupu bubenických propriet, či jako vizuální umělec na lovu matérie.

Z původních fotografií si vybírám spíše momenty, které buď nedávají smysl už tím, jak jsou vyfotografovány nebo jim vynecháním nebo naopak přidáním jejich částí logiku vezmu.

scholastika klauzury únor 2018

Přijďte se podívat na obhajoby a výstavu zimních klauzur studentů kurzů Scholastika

Ve čtvrtek 22. února budou probíhat obhajoby od 09:30 do 18 hod. v ateliérech Malba, Komiks, Socha, Fotka a Grafický design 1, 2. Za přítomnosti komise: Marek Ther, Ivan Vosecký, Václav Janoščík, Mikuláš Macháček, Robert V. Novák.
V pátek 23. února budou probíhat obhajoby v ateliérech Módní design, Šperk, Produktový design a Interiérový design za účasti komise: Jana Jetelová, Eva Růžičková, Petr Hák, Markéta Držmíšková, v čase od 10:00 do 17 hod.

O víkendu – 24. a 25. února bude pro veřejnost otevřena výstava zimních klauzur kurzů Scholastika v čase od 11 do 18h, na adrese Římská 12, Praha  2, v 1. a 2. patře budovy.

 

 

 

Napsat komentář